Pro školy

Potřebovali byste při vyučování občas něco zajímavějšího a živějšího, než obrázky v učebnici?
Schází Vám konkrétní příklady, na kterých byste dětem vysvětlili základní principy chování těles nebo vývoje přírody? Přijďte si s žáky či studenty pohrát do našeho muzea.

Komentované prohlídky

Připravíme pro Vás komentovanou prohlídku a výukový program odpovídající stupni vzdělání – od mateřské školy po vysokou školu a zapadající do vašeho RVP. Přizpůsobíme se Vaší představě o tématu, délce programu a odborné úrovni.

Příklad témat: https://www.vltaviny.cz/dokumenty/Muzeum_vltavinu-temata.pdf

Interaktivní expozice

Podzemní prostory expozice návštěvníka pohltí a reagují na jeho pohyb. Jen pohybem paží se  také ovládá simulátor impaktu, kdy člověk mrští virtuálním meteoritem na zeměkouli a sleduje následky vesmírné kolize. Virtuálně můžete navštívit i nejhezčí krátery na Zemi.

Vzdělávání hrou

Expozice je od počátku navržena jako interaktivní prostředí, naplňující vizi „edutainmentu“, tedy poznávání a získávání znalostí zábavnou hrou. Naše přehledně uspořádané muzeum je plné zajímavých příkladů a ilustrací, které sahají od vzniku sluneční soustavy přes fyziku a geologii až po vývoj druhů. Velmi názorné jsou interaktivní aplikace v expozici. Víme, že nejlepší způsob, jak se žáci a studenti něco naučí je zážitek.

Předběžná rezervace prohlídky