Expozice

Vltavíny

Objevte světovou raritu

Vltavíny jsou světovou raritou a krásnými šperkovými kameny. Prohlédněte si nejkrásnější sbírku z různých nalezišť a zábavnou formou zjistěte zajímavé informace. Ti, kdo vltavíny ještě neznáte, se dozvíte o jejich unikátnosti a zjistíte, proč jsou ceněné nejen mezi sběrateli. Odborníci rozšíří své vědomosti o ostatních tektitech a impaktech vesmírných těles na Zemi.

Hrajte si s expozicí

Expozice muzea je vytvořená jako interaktivní hra, která Vás provede celým příběhem – od srážek planet a asteroidů přes velká vymírání živočichů až po vznik vltavínů a jejich vlastnosti i užití ve špercích. Virtuálně navštivte nejhezčí krátery na Zemi, projděte samotným vznikem impaktního kráteru, nebo si hoďte vlastním meteoritem na zeměkouli a nechte se překvapit, co se bude dít.

Vzdělávejte se s filmem

Pohodlně se usaďte do našeho kina a shlédněte film o vltavínech, který byl natočen exkluzivně pro Muzeum vltavínů. Významný český geolog Václav Cílek Vás provede vznikem vltavínů velmi příjemnou formou.

Poznávejte hrou

Muzeum se snaží naplnit vizi, kterou propagoval už geniální J. A. Komenský a která je známa pod pojmem “edutainment.“ Myšlenky poznávání a vzdělávání zábavnou formou hry se drželi tvůrci expozice od samého počátku a klenuté historické prostory, zejména pak podzemní patro objektu,  dokonale využili k vytvoření tajemného a dobrodružného prostředí.

Nikam nechvátejte

Běžná prohlídka muzea se dá zvládnout za necelých 20 minut, ale většina návštěvníků tu stráví alespoň 3/4 hodiny, než si expozici prohlédnou a vyzkouší všechny interaktivní hračky.