Für Familien

Leider ist der Eintrag nur auf Tschechisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Hrajete si občas s dinosaury?

Hlídáte v létě oblohu, jestli spadne hvězda?

Vozíte si z dovolené kamínky na památku?

Pak Vás možná překvapí, že v jižních Čechách se nacházejí jediné drahokamy na světě, které vznilkly dopadem meteoritu. A dokonce k nám přiletěly vzduchem…!

Interaktivní výstava Muzea vás provede celým příběhem vltavínů. Virtuálně navštívíte nejhezčí meoritové krátery všech kontinentů, sami si ovládáte animaci vzniku kráteru, odkud vltavíny jsou, a dokonce si můžete na zeměkouli hodit vlastní meteorit a sledovat, co se na Zemi stane.

Expozice vypráví i o dalších událostech, které souvisí se srážkami vesmírných těles – o katastrofách v minulosti Země i o současném nebezpečí pro lidstvo. A k tomu přidáme spoustu zajímavostí o kráterech a meteoritech – vše s názornými obrázky.

A samozřejmě u nás uvidíte nejkrásnější sbírku vltavínů, přičemž dokonale nasvětlená expozice Vás interaktivně provede po nejvýznamějších lokalitách.

Úvodním filmem Vás provede známý geolog a spisovatel RNDr. Václav Cílek. Hlavní expozice je koncipována jako světelná interaktivní hra. Hrát si můžete s několika aplikacemi na dotekových obrazovkách, simulátor impaktu ovládáte jen pohybem těla.

Prohlídka pro rodiny

Délka prohlídky:
– úvodní film 12 minut + doručujeme minimálně půl hodiny na prohlídku expozice

Rodinné vstupné (2 dospělí + všechny děti do 15 let) je 298 Kč
Studenti: 99 Kč.