(Čeština) Pro školy

Leider ist der Eintrag nur auf Tschechisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Potřebovali byste při vyučování občas něco zajímavějšího a živějšího, než obrázky v učebnici?
Schází Vám konkrétní příklady, na kterých byste dětem vysvětlili základní principy chování těles nebo vývoje přírody? Přijďte si s žáky či studenty pohrát do našeho muzea.

Komentované prohlídky

Připravíme pro Vás komentovanou prohlídku a výukový program odpovídající stupni vzdělání – od mateřské školy po vysokou školu a zapadající do vašeho RVP. Přizpůsobíme se Vaší představě o tématu, délce programu a odborné úrovni.

Příklad témat: https://www.vltaviny.cz/dokumenty/Muzeum_vltavinu-temata.pdf

Interaktivní expozice

Podzemní prostory expozice návštěvníka pohltí a reagují na jeho pohyb. Jen pohybem paží se  také ovládá simulátor impaktu, kdy člověk mrští virtuálním meteoritem na zeměkouli a sleduje následky vesmírné kolize. Virtuálně můžete navštívit i nejhezčí krátery na Zemi.

Vzdělávání hrou

Expozice je od počátku navržena jako interaktivní prostředí, naplňující vizi „edutainmentu“, tedy poznávání a získávání znalostí zábavnou hrou. Naše přehledně uspořádané muzeum je plné zajímavých příkladů a ilustrací, které sahají od vzniku sluneční soustavy přes fyziku a geologii až po vývoj druhů. Velmi názorné jsou interaktivní aplikace v expozici. Víme, že nejlepší způsob, jak se žáci a studenti něco naučí je zážitek.

Předběžná rezervace prohlídky